• Praktická časť odbornej zložky maturitnej skúšky

Praktická časť odbornej zložky maturitnej skúšky sa v tomto školskom roku 2023/2024 konala v dňoch 23. 04. 2024 - 24. 04. 2024. Témou bola organizácia a realizácia slávnostného obeda pri príležitosti "Šercom Zemplínčan" - s hrdosťou v kroji formou zážitkovej gastronómie.

Počas slávnostného obeda sme sa ponorili do srdca Zemplína prostredníctvom skvelej chuťovej palety a prezentáciou zvykov a tradícií, ktoré nás spájajú.

Žiaci pracovali v skupinách, kde každá začala úžasným výberom predjedál. Zaspomínali sme si na minulosť a zároveň  sme sa nechali unášať súčasnými inšpiráciami. Každá chuť a vôňa nám rozprávala príbeh o Zemplíne a jeho bohatej kultúre. Slávnostný obed pokračoval polievkou a hlavnými jedlami. Vyvrcholením tohto gastronomického zážitku bolo servírovanie dezertu. Každé jedlo bolo starostlivo pripravené a naservírované s oddanosťou k tradíciám, čoho sú priložené fotografie dôkazom.

Dovoľte nám poďakovať sa všetkým, ktorí sa podieľali na organizácii a realizácii tohto úžasného zážitku.

kolektív SHA - Dufincova