• Text nájdete kliknutín na odkaz tu: Propagacia_skoly.pdf

Hoci sme súkromná stredná škola za štúdium sa neplatí.

Sídlime v priestoroch IV. ZŠ Michalovce.

Študovať u nás môže žiak, ktorý úspešne ukončil  9. ročník základnej školy, alebo prišiel z inej strednej  školy.

Sme jedinou jednou hotelovou akadémiou v Michalovciach a blízkom okolí. V Košickom kraji ďalšie hotelové akadémie sú v Košiciach a Spišskej Novej Vsi.

Sme mladou školou. Jej vznik sa oficiálne datuje od roku 2007.

Oproti iným HA a SOŠ sme výnimoční tým, že žiaci I. ročníka navštevujú školu spoločne podľa ŠkVP odboru HA.

V II. ročníku podľa voľby žiaka a rodiča (s ich písomným súhlasom) sú rozdelení na jednotlivé študijné alebo učebné odbory, ktoré si vyberú z týchto:

Hotelová akadémia (6323 K)

Je 5-ročné štúdium s maturitou a výučným listom, veľmi zaujímavé odborné štúdium z oblasti gastronómie, hotelierstva, cestovného ruchu, turizmu a kúpeľníctva. Po maturite so širokým pôsobením a uplatnením sa v živote a praxi, s možnosťou otvoriť si podnik a živnosť ako vedúci riadiaci pracovník a majiteľ podniku.

Žiak ovláda 2 cudzie jazyky. Mimo maturitného vysvedčenia  absolvent obdrží aj výučný list. Je to odborné špecializačné štúdium končiace s výučným listom.

Kuchár (6445 K)

Je 4-ročný maturitný odbor, v ktorom mimo maturitného vysvedčenia absolvent obdrží aj výučný list.

V 5-ročných a 4-ročných študijných odboroch sa robia prijímacie skúšky (zo SJL a CUJ).

V 3-ročných učebných odboroch bez prijímacích skúšok.

Nematuritné 3-ročné učebné odbory končiace s VL  sú:      6445 H –  kuchár

6444 H  -  čašník, servírka

6460 H  -  predavač

(kedykoľvek  počas štúdia je možné prestúpiť na iný náš odbor)

Po dvoch rokoch štúdia, v 2. až 5. ročníku žiaci absolvujú prázdninovú prax doma alebo  v zahraničí v štátoch: Taliansko, Chorvátsko, Grécko, V. Británia, Rakúsko, Nemecko, Španielsko, podľa toho aký cudzí jazyk u nás študujú.

Zdarma má:

• 1 cestu letecky (tam alebo späť),
        • jedlo, nocľah,
        • spozná nových kamarátov a priateľov,
        • je na výlete,
        • jeho zárobok činí 500€ mesačne,
        • na praxi je od V.  do IX. mesiaca.

Teoretické vyučovanie  máme v priestoroch školy (toho času) sme v dlhodobom prenájme   v IV. ZŠ Michalovce, Komenského 1.

Súčasťou ŠkVP je prax, ktorú žiaci absolvujú v najlukratívnejších podnikoch mesta a Zemplínskej šíravy.

Zmluvným strediskom odbornej praxe je Hotel Družba. Ďalšie strediská praxe máme v týchto zariadeniach:

Hotel Mousson Michalovce, Idea Michalovce, Pestucci Michalovce, Zlatý Bažant Michalovce, Bison Michalovce, Galéria Michalovce, Galaxy Michalovce, Grand Michalovce, Staničná reštaurácia Michalovce, Vyšková Michalovce, COOP Jednota Michalovce, Family Michalovce. Na Zemplínskej šírave, Hotel Eurobus, Europenzión Salaš a reštaurácia Dolina.

Prax sa vykonáva 1 deň v týždni od II.  po V. ročník povinne + mesačná povinná  prázdninová prax.

Prax – hodnotenie za celé štúdium:

100 %    -   90 %    =  1

89 %      -   70 %    =  2

69 %      -   60 %    =  3

Kritéria pre povinnú prax

Študent má absolvovať 60 % vyučovania odbornej praxe. Keď celkove za školský rok vymeškáš 40 % hodín praxe nebudeš pripustený k maturitám v riadnom termíne a nedostaneš výučný list s maturitným vysvedčením. Naviac môžeš byť podmienečne vylúčený zo štúdia.

Škola má kvalifikovaný vysokoškolsky vzdelaný pedagogický zbor a kvalitne vybavené odborné učebne. Na škole je umožnené a využité rozsiahle športové vyžitie.

V rámci mimoškolskej činnosti máme záujmové krúžky. Je možnosť stravovania žiakov v školskej jedálni a ubytovanie v stredoškolskom DM – internáte Dúha, Špitálska č. 6.

Priority školy:

• SHA  je typom modernej súkromnej rodinnej strednej školy 21. storočia.
        • Sme v jedných priestoroch v blízkosti centra  mesta Michalovce.  Možnosť využitia výpočtovej techniky a chemického laboratória.
        • Škola žiakovi požičia tablet a notebook.
        • Sociálne odkázaným poskytne štipendium.
        • Menší počet žiakov v triedach (18 – 24 žiakov).
        • Priateľský rodinný prístup učiteľov k žiakom a opačne.
        • Menšie platby za nákup surovín na varenie.
        • Povinné 2cudzie jazyky, z ktorých si žiak vyberá (ANJ, RUJ – NEJ +  FRJ).
        • Najlepšie podniky pre prax žiakov v Michalovciach a blízkom okolí.
        • Možnosť ubytovania v DM – internát na Špitálskej 6 Michalovce.
        • Lacnejší vodičský preukaz.
        • Možnosť športového vyžitia.
        • Po dohode možnosť výkonu prázdninovej praxe aj v meste (alebo blízkosti) miesta svojho bydliska.
        • Zárobok na zahraničnej praxi ostáva celý za celé obdobie žiakovi – škola si nenecháva ani cent.
        • Žiak môže absolvovať barmanský – someliersky – baristický kurz a kurz Carwingový dekoratér,  čím sa rozšíri jeho uplatnenie v praxi.
        • Po skončení školy môže pracovať ako stredne – odborný kvalifikovaný káder i ako riadiaci pracovník, prípadne majiteľ podniku.
        • Má možnosť pokračovať v štúdiu na VŠ akéhokoľvek typu doma, alebo v zahraničí.

Kontakty:       www.sha-dufincova.edupage.org

e-mail:             sspo.dufinec@centrum.sk

Telefón:          056/6282304

0907180813